Пляшка-цегла The Heineken WOBO

11 Січ, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Замислюючись про будівництво власного будинку, насамперед, задаєшся питанням, який матеріал віддати перевагу. У наші дні можна побудувати чудовий будинок з цегли, дерева, піноблоків і т. д. А чи доводилося вам чути про будинках з пляшок? Мова йде саме про скляних пляшках. Спеціальні пляшки-цегла WOBO, з яких можна збудувати будинок, випускалися ірландської пивоварної компанією Heineken.

А почалося у 1960 році, коли Альфред Хейнекен, будучи власником компанії, прибув на карибський острів Кюрасао з інспекцією свого заводу. Його неприємно вразило, що місцеві пляжі сильно захаращені порожніми пляшками. Як з'ясувалося в подальшому, система збору склотари на острові відсутня.

Що вразило Альфреда ще, так це те, в яких жахливих умовах жили місцеві жителі. Цим, занадто бідним людям, неможливо було мати власний будинок, до всього іншого спостерігався дефіцит будівельних матеріалів. Походив Альфред Хейнекен по острову, подивився навколо і подумав, що можна ці порожні пляшки пустити на будівництво будинку.

Своєю ідеєю Альфред Хейнекен поділився з голландським архітектором Джоном Хабракеном, який в результаті зайнявся розробкою пляшки-цегли. Три роки пішло на те, щоб привести вигляд пляшки до остаточного результату. У підсумку, у 1963 році було випущено сто тисяч пляшок-цеглин. Вони отримали назву «Всесвітні пляшки» (World Bottle — WOBO). Згідно з проведеними розрахунками, саме з такої кількості пляшок можна вибудувати 100 халуп, розміри яких будуть 3х3 метра.

Складно сказати, скільки будиночків вдалося побудувати з пляшок-цеглин, оскільки до наших днів дійшли лише кілька будівель. Двома з них володіє сама компанія Heineken. Це гараж і невеликий навіс, їх можна побачити, побувавши в Голландії, в місті Нордвіг.

Незважаючи на старання голландського дизайнера Рінуса ван ден Берга і Джона Хабракена, якими було спроектовано кілька будівель з пляшок-цеглин, свого розвитку проект The Heineken WOBO так і не отримав.

У всій цій історії варто оцінити старання Альфреда Хейкена, який намагався очистити навколишнє середовище від сміття і одноразових товарів ще в 1960 році, хоча суспільство звернуло увагу на всі ці проблеми тільки в 1990 роки.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.