Пастила

4 Травень, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Візитною карткою Коломни, Ржева і Бєлєва здавна вважалася пастила. По припущенню одних істориків, на Русь вона прийшла зі Сходу, а інші вважають, що це істинно російське блюдо. Але не будемо захоплюватися дебатами з цього приводу, поговоримо краще про історію пастили, а також її корисні властивості.

Виготовлення на Русі цього смачного ласощі почалося в XIV столітті. А перший раз її зробили в Коломиї, її структура була однорідною. При виготовленні ржевской пастили проявили фантазію, зробивши її листкової. Наприклад, яблучний шар змінювався більш темним горобиновим або брусничним. Пастила більовська також була слоенной.

Найбільш затребуваною і вишуканою вважалася коломенська пастила, полфута якої можна було купити за 25 копійок. Для порівняння: всього за дві копійки можна було тоді купити курку. Так як спочатку пастилу робили з антонівських яблук (споконвічно російського сорту), то і розвиток її було регіональною. Трохи пізніше, у виготовленні пастили почали застосовувати яблука інших сортів.

Для створення пастили пробували використовувати різні ягоди. Але гарною вона виходила лише тоді, коли застосовували горобину, смородину, брусницю і малину. Однак, якщо порівнювати її з яблучної, вона була менш щільною, і було потрібно більше зусиль, щоб її приготувати. Дуже важливим компонентом, який обов'язково присутній в складі, був мед. Цукор в історії пастили з'явився з XIX століття. Вид солодощі, виготовленої з цукру, був набагато привабливіше, ніж з меду, у зв'язку з кращої його кристалізацією.

Пастила різних сортів вперше стала поставлятися в Західну Європу, в якості характерної російської солодощі. Французи з'ясували, що завдяки збитого білка, посилювалася пружність пастили. Хоча рецепт коломенської пастили тримався в таємниці, все ж іноземцям вдалося вивідати. Французи, додавши до складу пастили збитий білок, отримали нову солодкість – зефір.

XIV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.