Парашут

10 Травень, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Слово «парашут» (parachute) складається з грецького «проти» (para) і французького «падіння» (chute), тобто «проти падіння». Це пристрій, здатне викликати гальмування об'єкта, забезпечуючи йому безпечний спуск з великої висоти. Парашутами користуються у випадку, коли необхідно опустити з висоти людей, вантажі, космічні апарати або для гальмування літаків при посадці.

Історія парашута починається кілька століть тому. Відомим діячем Леонардо да Вінчі ще в 1483 році на папері було зроблено зображення моделі парашута, має пирамидную форму. Площа поверхні цього пристрою була понад 60 квадратних метрів. І воно було придумано для спуску з висоти. Парашути того часу за своїми параметрами досить близькі до сучасних. Тоді подібні пристрої не розроблялися, так як особливої потреби в них не було. Лише тільки коли почало розвиватися повітроплавання, і в зв'язку з цим почастішали катастрофи, великі уми вирішили приступити до створення спеціального пристосування, завдяки якому можна було спуститися з висоти.

Початок історії сучасних парашутів поклав французький фізик Ленорман, він першим побудував і випробував такий винахід, який назвав парашутом. Найперші моделі мали вигляд парасольок. Для їх виготовлення використовували спеціальну прогумовану тканину. Такі парашути були громіздкі і займали занадто великий простір. У 1785 році Жан Пьер Бланшар провів перший експеримент з живою істотою, зі свого балкона він спустив на парашуті собаку.

Андре-Жак Гарнери був першим в історії парашута, хто випробував дію пристосування на собі. Висота, з якої йому довелося стрибати, становила 400 метрів. 22 жовтня 1797 року сміливець вистрибнув з парашутом з повітряної кулі. Присутній на експерименті невідомий фізик дав пораду, зробити в центрі купола отвір для виходу повітря. Завдяки цьому повинна була вирішитися проблема сильного розгойдування парашута.

Перший в історії складаний парашут був винайдений німкенею Кетэ Паулюс на початку XX століття. Російський військовослужбовець Котельников в 1911 році винайшов новий вид парашут РК-1. Для його виготовлення була використана шовкова тканина. Компактний парашут з усіма його комплектуючими складався ранець з дерева (трохи пізніше алюмінієвий ранець).

Перший у світі прилад, завдяки якому парашут став розкриватися автоматично, винайшли брати Доронины в 1936 році. У парашутному ділі це була справжня революція. Будь-які висоти і самі складні погодні умови наразі не були страшні парашутистам, які мають цей прилад. В наш час вже винайшли безліч видів парашутів, які застосовуються в різних сферах: спортивні, військові, рятувальні, вантажні, гальмуючі, стабілізуючі та інші.

XV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.