Пінбол

20 Січ., 2014 - Автор: Іван Саторин

Однією з відомих ігор аркадного типу, як в настільному, так і в комп'ютерному форматі, є пінбол. Для того, щоб в неї грати, потрібно знати необхідні правила і завдання. Як і в багатьох аркадах, головне – набрати найбільшу кількість очок. Для цього на настільному ігровому полі, яке для зручності покрита склом, потрібно перекидати маленькі металеві кульки за допомогою флипперов – спеціальних пристроїв, на зразок лапок. Завдяки руху кульок по полю, які потрапляють з різних кнопок в тунелі і сектори, присвоюється загальна кількість балів. Але є ще одна мета в грі — потрібно робити якомога довше одну партію. Це здійснюється з допомогою спеціальних екстра-кульок або при утриманні однієї кульки на полі довгий час. Так гравці можуть отримати додаткову безкоштовну гру «replay».

Історія гри пінбол сягає корінням у часи правління легендарного короля Франції Людовіка XIV. Саме йому вдалося зробити свою країну найбільш впливовою серед європейських побратимів. Завдяки чому він і отримав своє прізвисько «Великий». Так ось, один з його сучасників і створив цю гру, ім'я винахідника достеменно невідомо. Йому в голову прийшла ідея зменшити стіл для більярду та натикати в нього шпильки. За допомогою кия гравці направляли кулю на ці перешкоди, відскакуючи від яких, він летів у ту чи іншу лузу, що мала певну цінність. Точність попадання можна було розрахувати, знаючи під яким кутом треба спрямувати удар, що могли робити лише професіонали.

Дане розвага швидко стало популярним. Так в 1777 році в передмісті Парижа в замку Шато Де Багатель проходив черговий прийом короля, на якому він запропонував своїм гостям розвага у вигляді нової гри. Все з великим захопленням і задоволенням стали в неї грати. І тоді брат короля запропонував назвати її на честь їх замку «багатель», що дослівно перекладається як «дрібничка». За дуже короткий термін гра поширилася вже по всій країні. Через деякий час про неї дізналися по всьому світу.

Через сторіччя з дня своєї появи гра пінбол опинилася на новій стадії розвитку. Британський винахідник Монтагю Редгрейв, що переїхав в Америку в 1896 році, створює справу по виготовленню спеціальних ігрових столів для багателі. Вже через два роки він отримує патент «Improvements In Bagatelle» («Удосконалення Багателі»). Нововведення полягали в декількох технічних зміни: лузи для куль замінили пружинами-бамперами (від англ. bumpers), а замість кия зробили плунжер (витискувач). Тепер за допомогою цього пристрою гравець запускає кульку на нахилене ігрове поле, що стало набагато зручніше, ніж раніше. В сучасних машинах пінболу також встановлені плунжери. Також було зменшено розмір столу і на верхній панелі встановлений лічильник балів. Після всіх цих змін грі присвоїли нову назву. Таким чином, офіційним роком появи пінболу вважається 1871 рік.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.