Очки

29 Квіт, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Людям, які страждають слабким зором, окуляри допомогли повернути радість бачити, радість відчувати себе повноцінними членами суспільства. Поліпшивши зір за допомогою окулярів, людина в житті стає більш активним.

Варто відзначити факт появи очок у кількох місцях одночасно. Сталося це у другій половині XIII століття. Спочатку окуляри з'явилися в Європі і вже пізніше, отримавши широке поширення, на Сході. Що ж відомо про історію виникнення очок? Першим, хто звернув увагу на властивості скла збільшувати предмети, був стекловар. Сталося це в 1280 році. Йому на очі потрапила крапля застиглого скла, яку він взяв в руку і став роздивлятися. Ця крапля (прообраз очок) і підказала стекловару, що за допомогою скла, яке збільшує предмети, можна поліпшити старече зір. Всі це було зафіксовано документально.

Для запобігання відколів по краях лінз були створені спеціальні обідки: дерев'яні, а потім рогові. Вони приєднувалися до рукояті зі штифтом і більше нагадували собою ножиці. Така конструкція була незручною, але завдяки ній, лінзи могли триматися на носі.

Звичайно ж, історія виникнення очок на цьому не закінчується. У 1268-1282 роках винайшли окуляри, у яких були опуклі лінзи, вони могли коригувати далекозорість. Вважається, що вони були виготовлені в Італії. Їх творцем був флорентієць Сальвино Д Амартэ Піза. Приблизно в цей же період створили перші очки в Китаї. Перші моделі не мали опори, на переніссі вони просто «сиділи». Тільки в XV столітті, через століття, були винайдені окуляри для короткозорих з увігнутими лінзами. Трохи пізніше, в XVI столітті, до ободкам оправи прив'язували мотузки, які потім зацепляли за вухами.

Джеймс Айског в 1752 році винайшов окуляри, які мали навісні опори. Він же придумав перші сонцезахисні окуляри з тонованими (зеленими або синіми) лінзами. Бенджаміном Франкліном були винайдені бифокусные окуляри (1775 рік), в яких поєднувалися опуклі й увігнуті лінзи. Вони призначалися для короткозорих, так і для далекозорих людей.

XIII


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.