Морозиво

18 Квіт, 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Історія створення морозива починається кілька тисячоліть тому. Про прабатьків цього десерту вперше стало відомо з писемних згадок китайської хроніки, де описано, що фруктові соки в Китаї почали заморожувати ще до нашої ери (близько 1000 року). Монголи завоювали цю країну в XIII столітті, перейняли це смачне ласощі від китайців – «засіб від спеки», яке надалі визнали і полюбили інші народи.

Природно, назвати морозивом ласощі сучасних еллінів було не можна. Це нежирні десерти в замороженому вигляді: фруктовий лід і шербети, заморожені соки, відвари, сиропи, охолоджені фрукти з наструганным солодким льодом.

Невідомий у той час рецепт десерту, для охолодження якого застосовували сніг, лід і навіть селітру, привіз в європейські країни Марко Поло в 1295 році. У воду, в якій була розчинена селітра, або ж в лід з сіллю, поміщали формочку з продуктом. Потім починалося обертання форм (внутрішньої і зовнішньої), завдяки якому відбувалося більш інтенсивне заморожування продукту, при цьому не утворювалися великі кристали.

У 1649 році Жераром Тирсеном – кулінаром з Франції було створено перше в історії ванільне морозиво. Надалі рецептура крижаного десерту стала поступово оновлюватися, про що свідчить створення численних нових сортів. Рецепт виготовлення морозива широка громадськість дізналася від Прокопіо де Колтелли. Їм першим було відкрито в Парижі кафе-морозиво. Вже в 1782 році клієнтам закладу було запропоновано морозиво різних сортів (до 80 видів). Це кафе успішно функціонує і сьогодні, приносячи надзвичайно високі доходи.

У 1881 році в штаті Вісконсін, в місцевості Ту Ріверс, було вперше виготовлено вершкове морозиво, яке додавалися сироп, фрукти, горіхи. Ед Бернерс — господар магазину морозива продавав цей десерт за 5 центів і тільки по неділях. Подавали морозиво в розетках, блюдцях, а також на вагу. В Європі наприкінці XIX століття його почали продавати в роздріб в паперових і картонних стаканчиках.

Емігрант з Італії Італо Маркьонне в 1896 році придумав перший вафельний ріжок і запропонував публіці Нью-Йорка. У 1903 році їм було запатентовано це новий винахід. А 1919 року в історії створення морозива з'являється новий продукт, завдяки американцеві Християну Нельсону, який став першим, хто розробив рецепт ескімо. Десерт отримав назву «Ескімо-пай» (пиріжок ескімоса). Ескімо являло собою морозиво-брикет в шоколадній глазурі. Винахід Християна Нельсона було запатентовано в 1922 році. У 1934 році ескімо прийняв вигляд сучасного морозива на дерев'яній паличці.

3000 - 1000 до н. е.


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.