Мохіто

28 Січ, 2013 - Автор: Марія Саприкіна

Відомий всім лідер коктейлів — мохіто є улюбленим напоєм багатьох людей, оскільки володіє особливим освіжаючим і незвичайним смаком. Особливо він популярний в клубах, кафе та ресторанах чи просто в жаркий час року, алкогольний і безалкогольний, з полуничним, яблучним, гранатовим або ожиновим смаком, кожен, хто спробував його одного разу, обов'язково буде пробувати знову і знову.

Історія мохіто починається в середині 1940-х років на Кубі. У гаванському кафе під назвою «Бодегіта дель Медіо» його вперше приготували і стали продавати відвідувачам. Цей ресторан знаходився поруч з собором Калле Эмперадо, який був місцевою визначною пам'яткою, особливо популярною у вищих шарів суспільства. У той період Куба була ще райським містечком, особливо полюбилися відпочиваючим там американцям.

Саме американські жителі і зіграли свою роль в історії мохіто, поширивши його по всій земній кулі. Ходять чутки про те, що одним з цих людей був сам Ернест Хемінгуей. І подобая своєму кумиру багато пробували цей коктейль, а потім і самі пристрастилися до мохіто.

Коктейль вже довгий час входить в стандартне меню багатьох ресторанів і кафе не тільки в межах Куби, але і далеко за її межами, практично в кожній країні світу.

В основу традиційного мохіто входять основні п'ять складових. Ром використовують в якості алкогольного інгредієнта. Для додання особливого м'якого приємного смаку в ром додають газовану воду, багато м'яти, цукор і останній штрих – лайм. Також для охолодження напою в нього додають шматочки льоду. В результаті змішання всіх цих смакових ноток виходить той самий, всіма улюблений коктейль «Мохіто».

Для людей, які не вживають алкоголь, є особлива різновид напою – безалкогольний мохіто. Він тонізує в жарку пору року і підходить навіть дітям. Ром в даному випадку замінюють на розчин води з тростинним цукром, лайм і м'ята традиційно залишаються.

Історія походження назви «мохіто» існує у двох варіантах. Перший, передбачає, що воно утворилося від іспанського Mojo (мохо), тільки в зменшувально-ласкательном вигляді, яке перекладається як «соус». Це пов'язано з тим, що зовні коктейль схожий на класичний латиноамериканський соус, який складається не як звичайний з томатів і перців, а з рослинної олії, зелені і цитрусів. Другий же варіант походить від іспанського Mojadito (мохадито), що перекладається як «дуже вологий».

1940


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.