Майонез

9 Квіт, 2014 - Автор: Іван Саторин

Існує кілька легенд про історію створення майонезу. За першою версією, в 1757 році в містечку Маон (Майон) – столиці острова Менорка, стала ареною битви, проходила військова компанія. В місто увійшли французькі війська, очолювані герцогом Рішельє. До стін міста незабаром англійці підійшли й оточили Маон, взявши його в щільне кільце. Здавати місто противнику герцог не хотів, але голодна смерть вже загрожувала населенню Маона, провіанту у жителів залишалися лише оливкова олія і курячі яйця. Шеф-кухар Вирішив, проявив винахідливість, бажаючи здивувати аристократа. Він приготував нове вишукане блюдо: яєчні жовтки розтер з цукром, а потім додав до суміші оливкова олія, вийшов новий соус. Його смак був оцінений герцогом Рішельє по достоїнству. Назва нового соусу дали «маонский», в честь обложеного міста. Згодом його стали називати майонез.

За другою версією, історію створення майонезу пов'язують з ім'ям Луї Крильонского. Цей полководець зміг відвоювати у англійців в 1782 році місто Маон, який є столицею острова Минорки. Причиною винаходу соусу на цей раз виявилося достаток продовольства. На честь перемоги було влаштовано великий бенкет, на якому, за наказом герцога, кухарями було приготовлено «нововведення» — небачений соус. Для його створення скористалися наступними продуктами: яйцями, цукром, олією, сіллю, лимонним соком і червоним перцем. Не виключено, що цей соус вміли готувати здавна. Виникнути він міг там, де яйця і оливкове масло (це могли бути відразу декілька місць Середземномор'я).

З незапам'ятних часів, наприклад, відомо, що своїм походженням майонез зобов'язаний соусу алі-олі (перетертий часник з оливковою олією). Проте скільки б не сперечалися про історію створення майонезу, цей чудовий, нікому невідомий раніше соус, міцно закріпився в меню аристократів Європи саме у XVIII столітті, ставши класичної заправкою до будь-холодної закуски.

Кухарі, знали рецепт майонезу, намагалися тримати його у великому секреті. Хоч і важко було приготувати майонез, але без певних навичок і технології зробити це неможливо, і з цієї причини коштував соус дуже дорого. З часом, майонез, як і інші винаходи придворних кулінарів, став популярним і доступним для всіх верств суспільства.

XVIII


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.