Мачете

4 Січ, 2014 - Автор: Олег Васильєв

Холодну зброю мачете являє собою клинок з широким, часто загнутим вгору, полотном довжиною 40-60 сантиметрів і товщиною 3 — 4 міліметри. Він зазвичай має односторонню заточку. Рукоять може бути з будь-якого матеріалу. Хоча саме слово «мачете» в перекладі означає «меч», від останнього його відрізняє те, що мачете спеціально не балансують. Відповідно і працюють їм інакше. Удар мачете рубає, замах широкоамплитудный і йде від плеча, завдяки чому сила удару зростає в кілька разів і стає нищівною. А щоб ніж не вислизав, торцева частина рукояті зазвичай розширена. Ще для цього до рукоятці часто прикріплюється шкіряний ремінець.

Історія мачете почалася з його первісного призначення по рубці цукрового очерету, ліан і невеликих дерев і кущів при просуванні по тропічному лісі. Однак цей ніж відомий і як потужна зброя. Його активно використовували повстанці Центральної і Південної Америки у визвольних війнах, а в Непалі особливим видом мачете – кукрі — оснащуються військові і поліцейські сили. Також у минулому столітті він став входити в комплект багатьох підрозділів американських військ, де використовувався не тільки для того, щоб різати і рубати, але і в якості «кішок», і як саперна лопатка. Для повітряних екіпажів з'явилися навіть спеціальні складні моделі.

Однак найбільшу популярність мачете, саме як холодну зброю придбав завдяки кінематографу. Фільми жахів, бойовики, пригодницькі картини – область поширення цього ножа надзвичайно широка. Особливо він сподобався американським режисерам.

На сьогоднішній день виробництво мачете здійснюється в багатьох країнах, в тому числі і в Росії. Адже цей ніж, оснащений додатковими пристосуваннями, такими, як пила на обуху, став особливо популярний серед туристів і грибників. При цьому з-за своїх розмірів він комплектується чохлом з кордуры, а не шкіри.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.