Круасан

7 Квіт, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Всім нам відомий круасан — французька випічка у формі півмісяця (з французької круасан як раз і означає півмісяць), приготовлена з листкового тіста з додаванням великої кількості олії. Начинка круасанів може бути різною — як солодку (варення, шоколад, крем, сир, фрукти), так і несолодкої, наприклад, овочі і сир.

Тим не менш, історія круасана починається не у Франції, а в Австрії. Перші згадки про цю випічці відносяться до кінця XVIII століття. Є переказ, що вперше круасан був виготовлений на честь відображення навали військ Османської імперії на Відень. В ході облоги турки робили підкоп під міські стіни. Працювали пізно вночі пекарі почули підозрілий шум і попередили варту. Варта, виявивши підкоп, знищила його, підвівши зустрічний підземний хід і підірвавши за допомогою пороху. Таким чином, плани турків були зірвані, а пізніше вони були розгромлені у відомій битві під стінами Відня 11 вересня 1683 року. На честь перемоги пекар Пітер Вендлер зробив булочку у вигляді мусульманського півмісяця. Відкрилася незабаром у Відні кав'ярня, де подавали ці булочки, стала надзвичайно популярна у жителів столиці.

Історія появи круасана у Франції пов'язана з іменем австрійської принцеси Марії-Антуанетти, яка стала дружиною Людовика XVI, короля Франції, поваленого згодом у ході Великої Французької революції. Вона привезла з собою до Франції традицію вживати круасани за сніданком.

Однак, знайомі нам круасани відрізняються від віденських тим, що виготовляються з листкового тіста з маслом. Таку випічку вперше зробили у Франції у 20-х роках минулого століття. Спочатку круасани були сприйняті з певною недовірою, однак, швидко завоювали популярність у покупців і стали одним із символів сучасної Франції.

XVIII


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.