Крижане вино

4 Черв, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Напій, для виготовлення якої беруть крижаний, замерзлий на лозі виноград, так і називають – «Крижане вино». Дуже цікава історія про те, як створювалося це вино. Почалося все в 1829 році. Винороби Німеччини відмовилися збирати урожай, а причина була в кислому і незрілому винограді.

Жителі Хессена лише тоді вирішили вийти на збір, коли виникли труднощі з кормами. Замерзлий виноград збирали, щоб згодувати великій рогатій худобі. Однак, скотина відмовилася їсти виноград. І щоб пройдений праця не пропала, із замерзлого винограду вирішили видавити сусло. Ніхто не очікував, що отримане з нього вино буде чудової якості. Так, свій день народження Крижане вино відсвяткувало 12 лютого 1830р.

І по сей день, для виготовлення цього вина використовують виноград, замерзлий на лозі. Але необхідно дотримуватися певної температури при зборі ягід, вона не повинна бути вище -7 градусів. Збирають виноград рано вранці або вночі, все робиться строго вручну. Наступ пізніх морозів сприяє більш солодкого вина. Вымерзшая з ягід вода сприяє підвищенню концентрації фруктози, виноградне сусло у зв'язку з цим виходить більш насичене.

Щоб виготовити крижане вино в кількості 500 мл потрібно буде зібрати 13-15 кг крижаного винограду. Виходить, що на виготовлення 2 тонн вина необхідно 50 тонн холодної ягоди. Але не всякий рік підходить для дозрівання винограду, з якого потім можна отримати хороше Крижане вино. Зазвичай це відбувається 1 раз на 4 роки. Саме тому варто Крижане вино зовсім недешево.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.