Крісло-мішок

19 Черв, 2014 - Автор: Іван Саторин

Якими тільки назвами не нагороджувалися безформні, сьогодні дуже популярні, крісла-мішки. Найвідоміші: крісло-груша або просто груша і бін-бег. Але появу їх пов'язано зі створенням самого першого безформного крісла-мішка відомого як Sacco.

Багато хто чомусь вважають, що крісло-мішок вигадали сучасні дизайнери. Насправді, крісло-мішок, точніше-перший його зразок, вже був створений півстоліття тому! Воно дійсно було виготовлено італійськими дизайнерами: П'єро Гатті, Чезаре Паоліні і Франко Теодоро, і спочатку ніякого функціонального призначення не носило. Антидизайн – ось як можна було це назвати.

Крісло було просто вигадано ними на противагу тому, яке стало вже закоренілим і традиційним і використовувалося багато століть. Історія крісла-мішка починається ще на початку 1960 року, під час розквіту "" сексуальної революції і всього прогресивного (у моді музика Beatles, артхаус, стиляги і інші рухи).

До того ж намітився в Італії економічне зростання, дав людям можливість подумати про подібні речі. Можливо, ідею так і не вдалося б реалізувати, якби в групі не з'явився четвертий учасник — Ауреліо Занотта, що є власником меблевої фабрики, в асортименті якої були різні крісла. Саме він розгледів у божевільній ідеї дизайнерів перспективний напрямок виготовлення безкаркасних меблів. Саме він у 1968 році випустив безкаркасне крісло «в маси». Назвав він його «Sacco» або «мішок» — в перекладі з італійської.

Заннота, ставши першим в історії виробником крісла-мішка, зробив більше, він домігся того, щоб воно при використанні було більш практичним і технологічним. Теодор, Гатті і Паоліні придумали крісло, яке заповнюється водою, проте, це було незручно, та й конструкція ставала дуже важкою.

Саме Заннота запропонував наповнювачем крісел зробити спінені кульки з пластику. Від сюди виникає друга назва безкаркасних крісел, яке дали йому американці — «bean bag», якщо перевести це на російську мову, то вийде — «мішок з бобами». Сам мішок Заннота теж замінив. Замість спочатку застосовуваного ПВХ (так як всередину наливали воду) він почав використовувати тканину, що стало приємніше для тіла і на дотик. Такий матеріал навіть не лопався при різкій посадці, до всього іншого був більш естетичним.

Довгі роки тканина на кріслах була виключно рожевого кольору, по всій видимості, склади італійського мебляра були заповнені саме таким матеріалом. Крісло-мішок Sacco принесло Занноте світову популярність і мільйонні доходи. Sacco є у всіх великих музеях світу, де представлені зразки меблевого дизайну.

Другим етапом в історії крісла-мішка вважається початок нового тисячоліття, коли намітилося цілий напрям у виготовленні безкаркасних меблів. При цьому була змінена форма самого крісла, було налагоджено виготовлення диванів, пуфів і навіть меблів-трансформерів. Але все одно пальма першості назавжди залишилася у крісла Sacco.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.