Космічна ручка

17 Квіт, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Що можна писати в умовах невагомості? Не так давно був поширений анекдот: «На рішення проблеми, ніж писати в космосі, США витратили мільйони доларів, а росіяни просто стали писати олівцями». Ну, звичайно ж, реальність відрізняється від вимислу.

До середини 60-х років минулого століття космонавти СРСР для написання в умовах невагомості застосовували олівці, але й американці теж використовували фломастери та олівці. Ці пишучі приналежності не повною мірою задовольняли своїх користувачів. І ось американський вчений Пол Фішер вирішив взятися за винахід пишучого пристрою для використання в умовах космосу.

Пол був вихідцем з американського штату Канзас. Він народився в родині священнослужителя в 1913 році. У віці 35 років він створив свій бізнес, а саме фірму «Фішер Пен». Перший продукт, з яким Фішер успішно дебютував на ринку, називався «Буллет Пен» і являв собою хромовану ручку, має обтічну форму. Завдяки своїй ергономіці, яка дуже сподобалася користувачам, вона до цього часу користується попитом. Однак у цієї ручки була проблема з течею чорнила.

У 1961 році політ Юрія Гагаріна в космос викликав бурхливу реакцію всього світу. Це глобальна подія стимулювало Підлоги Фішера до створення космічної ручки. Усвідомивши, що з часом людству знадобиться такий предмет, його компанія почала дослідження в цій області. В результаті був створений картридж з газовим поршнем. Здатна писати навіть у перевернутому вигляді, ручка раніше текла. Результатом трирічних дослідів стала заміна пасти на тиксотропний гель, який мав властивість загусати, коли ручкою переставали писати.

Остаточний варіант космічної ручки Фішера було створено та запатентовано в 1966 році. Її протестували в Національному управлінні з повітроплавання і дослідженню космічного простору США. Космічну ручку схвалили та рекомендували для використання астронавтам. Однак, незважаючи на величезні фінансові вкладення в процесі розробки, вона не принесла компанії «Фішер пен» великих доходів. NASA замовило всього 400 одиниць космічних ручок за ціною шість доларів. Ще 100 штук і 1000 картриджів до них купив у 1969 році Радянський Союз. Зате факт використання ручок фірми «Фішер Пен» у космосі став кращою рекламою. Космічними ручками Фішера користувалися на станції «Мир», а також на кораблях «Союз». Це принесло Підлозі Фішеру величезну популярність і, як наслідок, багатство. Космічні ручки роблять і сьогодні. Всі бажаючі можуть придбати її за сорок доларів.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.