Конструктор Lego

3 Січ, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Історія конструктора Лего починається трохи більше півстоліття тому. Тоді Оле Кірк Крістіансен, як і багато інших теслі, займався будівництвом будинків та виготовленням меблів на замовлення в своєму датському містечку Биллунда. В епоху світової економічної кризи, коли багато країн накрила Велика депресія, люди, бажаючи хоч чимось порадувати своїх дітей, готові були купувати їм іграшки. На їх виготовлення і вирішив переключитися Оле Кірк.

У своїй майстерні, названої Lego (на датському мовою leg godt «грай добре»), він удвох із сином почав виготовляти дерев'яні іграшки (трактори, вантажівки, автомобільчики). Але іграшки з дерева швидко втрачали товарний вигляд, до того ж, були важкими.

Пізніше Lego наважується перейти на пластик, навіть не підозрюючи, що це вже крок до успіху. Наступний крок Оле вдається зробити завдяки допомозі британця Хілларі Фішера Пейджа. Це стає вирішальним етапом в історії створення конструктора Лего. Будучи винахідником, Пейдж до того ж був власником фірми Kіddіcraft. Створенням іграшок він захопився, коли ще був дитиною. На самому початку 1940-х він почав випускати пластмасові «будівельні цеглинки», на яких були пази і виступи для з'єднання. Винахідник вважав, що, лише розбираючись в психології дитини, можна створювати гарні іграшки. Тому він годинами пропадав на дитячих майданчиках, граючи з їх маленькими відвідувачами. Йому було цікаво спостерігати, як вони використовують ті чи інші предмети.

Крістіансен у 1947 році роблять замовлення до Англії на формувальну машину. Постачальники надсилають їм зразки продукції, серед яких присутні кілька «цеглинок» Пейджа. Оле одразу ж захопився ідеєю універсальних модулів. Допрацьовуючи дизайн британця, він відмовляється від заокруглених граней, роблячи їх прямими. Габарити модулів він переводить в метричну систему.

Перші «самоскрепляющиеся цеглинки» компанії Lego публіка змогла побачити в 1949 році. Однак покупці ніяк не зреагували на нову іграшку. У середині 50-х років 20-го століття син Кристиаинсена висловлює геніальну ідею: «Взявши за основу один єдиний конструктор, можна дати дітям можливість збирати з нього будь-які іграшки».

Можливість конструювати з різнокольорових «цеглинок» будь-які предмети, оцінили і діти і педагоги. Таким чином, продукція Lego стала дуже популярною. Відомо про існування цілих парків розваг, які створені за допомогою модулів Lego. Площа самого відомого Леголенду (р. Біллунд) складає 100 000 квадратних метрів. На його будівництво було потрібно 8 мільйонів модулів.

1940


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.