Книга рекордів Гіннесса

10 Квіт, 2014 - Автор: Андрій Рибін

У 1955 році в Лондоні був випущений перший тираж книги рекордів Гіннесса, становить кілька тисяч примірників, однак, якщо говорити про історію її появи, то слід згадати 1759 рік. Саме тоді Артур Гіннес відкрив свою першу броварню в місті Дублін.

Компанія «Гіннес», у якій у Великобританії до кінця 1930-го року вже було два заводи, навіть придумала свій рекламний девіз – «Гіннес – це сила», під впливом якого в паби стягувалися любителі випити пива.

Історія книги рекордів Гіннесса починається зі спору між мисливцями. Було це на званій вечері. Затіяв суперечку Х'ю Бівер, у той час він був директором-розпорядником даної компанії. Питання полягало в тому, яка птах у Європі найшвидша. Бівер намагався довести всім, що найшвидшою може бути тільки золота сивка. Але знайшлися опоненти, які стверджують, що швидше шотландської куріпки птиці немає. Дискусія продовжувалась довго, але визначити переможця так і не вдалося.

Але цим справа не закінчилася. Через три роки, черговий світський раут звела їх знову, де вони з новою силою відстоювали свої переконання. І ось тут-то один з присутніх висунув пропозицію про створення якогось достовірного джерела інформації, щоб в курсі подій були всі відвідувачі (завсідники) пабів. За рекомендацією Кріса Чэтуэйя (молодшого пивовара) авторами і видавцями книги стали брати-близнюки Росс і Норіс Макуиртер. Надалі ними було відкрито своє інформаційне агентство.

На створення першої книги рекордів Гіннесса пішло трохи більше року. Книга, в якій було 198 сторінок побачила своїх перших читачів в 1955 році. Назва книги того часу було – «Книга чудових ступенів». У неї заносили дані, що стосуються всього самого-самого (самий товстий, самий худий, найсильніший, найрозумніший і так далі).

Пройде всього кілька місяців, і книга в Британії стане бестселером. Отримати власне місце і увійти в ряд рекордів Гіннесса, книзі вдасться в кінці 1974 року. Саме тоді буде зафіксований рекордний наклад дорівнює 23,9 мільйона примірників. Вийти за тиражами на друге місце (75 млн. штук), після Біблії, книга зможе в 1997 році.

Сьогодні різні країни світу, Росія в тому числі, мають спеціальні комісії, які уповноважені фіксувати нові рекорди та видавати спеціальні дипломи.

1950


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.