Хто придумав попкорн?

4 Січ, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Попкорн сьогодні став невід'ємним атрибутом при відвідуванні кінотеатрів. Він є дуже популярним ласощами, оскільки немає, напевно, такої людини, яка б його не пробував. Солодкий, солоний, сирний, карамельний, різновидів попкорну досить багато. Однак, звідки ж з'явилася така незвична їжа? Хто придумав попкорн? Зараз все і дізнаємося.

Історія попкорну почалася дуже давно, придумали попкорн стародавні індійці. Вони змогли знайти особливий вид маїсу, який при нагріванні може вибухати. Цей сенс і таїть в собі назву самого ласощі, адже з англійської слово «попкорн» перекладається як «лопається кукурудза». Процес підривання попкорну можна легко пояснити, вся справа в тому, що зерна містять у собі крапельки води з крохмалем. Коли температура зерна підвищується, вода перетворюється в пар, який розриває зовнішню оболонку. Зерно, відповідно, розкривається і збільшується в кілька разів.

Індіанці готували попкорн різними способами. Перший, коли маїс цілими качанами закладали в гаряче масло. А другий, коли відокремлені зерна поміщали в спеціальні кошики і, утримуючи над відкритим вогнем, періодично струшуючи. Першим європейцем, узнавшим про це екзотичному блюді, став Ернан Кортес, який в 1519 році зі своєю командою приплив в Мексику.

Якщо розглядати події ближче до нашого часу, то згадки про попкорн можна знайти в документах по сільському господарству США 1880 року. Набагато більшого поширення це ласощі отримало з 1885 року. Саме тоді якийсь Чарльз Криторз почав виготовлення спеціального компактного устаткування, з допомогою якого можна було легко приготувати попкорн. Ну, а найбільш вигідне і популярне використання попкорну придумав торговець Семюел Рубін. Він вирішив продавати попкорн в упаковці в кінотеатрах ще під час великої депресії.

Тепер ви знаєте, хто придумав попкорн, залишилося лише відзначити, що США є лідером по споживанню даного ласощі. Саме там щорічно середньостатистичний житель з'їдає близько 65 літрів попкорну!

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.