Касовий апарат

27 Квіт, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Винайшов перший касовий апарат житель міста Дайтон, Джеймс Рітті, зі штату Огайо. Він відкрив в 1871 році маленький салун і став ресторатором. Заклад було дуже популярним, але малоприбутковим через крадіжки частини виручки персоналом. Постійні звільнення співробітників не вирішували цієї проблеми, приходили нові і все повторювалося. Зміна персоналу приносила тільки нові проблеми і збитки.

Одного разу в подорож на кораблі по Європі він познайомився з головним механіком, який працював на судні. Він стежив за його роботою і з цікавістю дивився за машиною підрахунку оборотів гребного валу. Тоді йому і прийшла в голову думка змайструвати подібну машину для рахунку грошей. Він тут же припинив свою подорож. Повернувшись додому, він разом з братом Джоном зробив незвичайний апарат, який складався з кількох клавіш, що означають долари і центи. Здійснені операції фіксувалися на спеціальному диску. Це і був перший касовий апарат.

Прибутковість його кафе відразу збільшилася. Апарат дозволяв враховувати виручку в повному обсязі. Крім цього, завдяки нового і незвичайного пристрою популярність цього закладу зросла ще більше.

Трохи пізніше вони вдосконалили цю модель. Новий апарат запатентували у листопаді 1879 року. Свою третю модель касового апарату вони назвали «Непідкупний касир Рітті», вона вміла показувати підсумкову суму покупки. А ось четверта версія могла вже пробивати касову стрічку і відзначати дірочками підсумкову суму. Вона стала першою моделлю касового апарату, яку почали випускати серійно.

У 1881 році Джеймс повернувся до своєї основної роботи в ресторані. Патент на касовий апарат він продав компанії National Cash Register Company, яка працює і в наші дні. Сьогодні ця величезна компанія випускає не тільки касові апарати, але і програми до них. Сучасні пристрої зовсім не схожі на перші моделі, які випускали брати Рітті.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.