Карамель

9 Травень, 2014 - Автор: Олександр Іванов

Карамель латинською мовою – cannamella, що в перекладі означає «цукровий очерет». Це отримується в результаті уварювання цукрового розчину або нагрівання цукру кондитерський виріб (або його інгредієнт) з додаванням до нього інвертного сиропу або крохмальної патоки.

Історія карамелі починається ще в давнину. Щоправда, тоді були продукти лише подібні їй. Наприклад, стародавні індійські даліти насолоджувалися смаженими на вогні стеблами цукрового очерету. Цукор, який в основному зараз йде на виготовлення карамелі, вважався в Середньовіччі (і навіть пізніше) продуктом досить дорогим. І отримувати задоволення, смакуючи його, могли лише багаті люди.

Деякі країни (Америка, Франція, Великобританія та інші) вважають, що саме вони першими опанували карамельну практику, ставши основоположниками масштабного виробництва цього продукту. Але зараз вже можна стверджувати з повною впевненістю, що в широкому плані ця технологія знайшла популярність лише в XIV — XVI століття.

У Франції і в Росії величезною популярністю користувалася карамель у вигляді льодяників на паличках. У Франції такі льодяники в ті часи були розкішшю, яку могла собі дозволити тільки знати. А «зайчики», «півники» і «будиночки» стали в Росії народним надбанням. І лише у XVIII столітті льодяники прийняла просунута Англія.

Карл Солдан – німецький фармацевт став першим в історії карамелі, хто поєднав її солодкість з корисністю трав. Його дочка, хвора в 1899 році, навідріз відмовилася приймати гіркі мікстури, після чого він придумав цілющі цукерки.

Коли тільки карамельне виробництво зароджувалося, застосовувалися мідні котли. У них на відкритому вогні розігрівали цукор і воду. В солодку масу постійно опускали термометр. При досягненні відповідної температури її розливали за формами або виливали на плиту з мармуру, після чого різали на порції.

Процес виготовлення карамелі в наші дні повністю автоматизований, з технологією середньовіччя він не має нічого спільного. Всілякі тянульные, варильні, калибрующие, карамелеобкаточные і охолоджуючі машини – ось ті агрегати, завдяки яким сьогодні виготовляється карамель. Але завдяки французьким майстрам-кондитерам, навіть при повній автоматизації виробництва, при застосуванні новітньої рецептури, де присутні крохмальна патока і інвертний сироп, все-таки спостерігається тенденція ручної праці при виробництві карамелі.

XIV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.