Канцелярська скріпка

6 Травень, 2014 - Автор: Іван Саторин

Існує помилкова думка, що винахідником канцелярської скріпки був ні хто інший, як норвежець Юхан Волер. Будучи уродженцем міста Эурского, Юхан вже з юних років був відомий як активний винахідник-ентузіаст. У 1899 році він зробив ескізи палеоскобки (це дужка схожа на сучасну). У 1901 році в Німеччині, йому вдається запатентувати свій винахід.

Але Юхан і подумати не міг, що британська фірма Gem Manufacturing Company Ltd випередила його на 7 років і вже домоглася випуску даної продукції. Якщо скріпка Волера мала прямокутну форму, то у Gem був вигляд подвійного овалу. Невідомо ім'я творця скріпки Gem і причина, з якої вона не була запатентована, але ми нею користуємося дотепер.

Від того, що продукція компанії Gem користувалася величезним попитом, працівникам фірми доводилося працювати у 3 зміни. І все тому, що бурхливе зростання промисловості привів до збільшення документообігу. Величезна кількість паперу необхідно було міцно скріплювати між собою, але так, щоб мати можливість, вийняти будь-лист з пачки, а потім також легко закріпити його назад. І якщо першу задачу можна виконати, застосувавши оправлення документів, то вирішити другу таким способом було важко.

Починаючи з 1901 року і аж до 1940 року, було вигадано чимало модифікацій канцелярських скріпок, що мають самі різні форми. Але виграти суперництво у продукції британської компанії нікому так і не вдалося. Навіть у Норвегії перевагу було віддано їй, а не скрепкам співвітчизника.

Скріпками Волера норвежці скористалися лише в 1940 році в період Другої світової війни. Нацисти, які захопили країну, видали указ, в якому місцевим службовцям заборонялося носити формені ґудзики, на яких були ініціали короля Хокона VII, вигнаного з Норвегії. Ось тоді-то й згадали піддані його величності про винахід Волера. Гудзики на своєму одязі вони замінили його прямокутними скріпками, висловлюючи тим самим втілення єдності у період окупації, як би кажучи: «Ми єдині» (або інакше — «зв'язані разом»).

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.