Hummer

19 Січ, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Мабуть, найвідомішим позашляховиком, що володіє найкращою прохідністю серед всіх автомобілів, є Хаммер. Хоча визначення «автомобіль» він не дуже вкладається. Швидше, його можна назвати всюдиходом. Він здатний подолати такі перешкоди, з якими навряд чи впорається будь-яка інша машина такого класу. За свою коротку історію (близько чверті століття), Хаммер зарекомендував себе не просто, як відмінний автомобіль, він являє собою певний стиль, який асоціюється з мужністю і значущістю.

Історія Hummer починається з ідеї створення військового автомобіля. Він був частиною програми Міністерства Оборони США по створенню нового колісного транспортного засобу, що володіє високою мобільністю, надійністю і ремонтопридатністю. Автомобіль отримав свою назву за першими літерами його назви англійською мовою — High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicl (HMMWV). Скорочено його називали «хамві», а трохи пізніше в ужиток увійшло звичне нам — «хаммер».

Автомобіль в досить стислі терміни (менше року) був розроблений американським концерном General Motors. Перша модель називалася HMMWV М998. Вона вийшла дуже вдалою і відповідала всім вимогам Пентагону. Автомобіль виявився простим в управлінні, відрізнявся високою прохідністю, мав можливість установки практично будь-якої зброї підтримки піхоти.

Найбільшу популярність Хаммеру принесла операція «Буря в пустелі», в якій він брав участь у якості легкого бронетранспортера армії США. Всі телеканали світу транслювали кадри, на яких Хаммер з легкістю пересувався по пісках Перської затоки. Сьогодні цей автомобіль стоїть на озброєнні багатьох країн світу. У 1992 році в General Motors була розроблена цивільна версія позашляховика під назвою Hummer H1.

Хаммер користувався неймовірною популярністю. Цьому сприяв і той факт, що серед перших власників цього автомобіля був Арнольд Шварцнеггер. Hummer вважали машиною, гідною справжнього чоловіка.

Навіть для американців Хаммер був дуже дорогим автомобілем. Його вартість коливається в межах 70-85 тисяч доларів. Крім того, всюдихід досить дорогий в експлуатації, додайте до цього витрати на паливо. У перші роки компанія General Motors випускала щорічно близько двох тисяч автомобілів – приблизно стільки ж, скільки справляли популярних моделей Ferrary.

Незважаючи на високу ціну, машина і сьогодні затребувана. Найбільшими споживачами цих автомобілів є Росія та країни Близького Сходу.

Купити новий Хаммер не так вже й просто. Автомобілі збираються тільки на замовлення. Спочатку необхідно внести стовідсоткову передоплату, а потім чекати, поки виготовлять автомобіль. Це зайвий раз доводить, що ці машини є унікальними у своєму роді.

1990


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.