ГРАНАТА Ф-1 («Лимонка»)

28 Січ., 2014 - Автор: Андрій Рибін

Всім, від воєнних до любителів військової зброї, відома ручна протипіхотна граната Ф-1. Хлопчаки, граючи у дворі і кидаючи каміння, завжди уявляли, що це знаменита «лимонка». Так або ще «фенька», називали гранату Ф-1 у період Великої Вітчизняної війни.

Історія винаходу гранати Ф-1 почалася в 1939 році. Перед конструктором Федором Храмеевым було поставлено завдання за два місяці розробити нову протипіхотну гранату. Він зміг її виконати вчасно, незважаючи на надто короткі строки. Конструктор взяв за основу гранати F-1 французького виробництва і гранати системи Лемона. За формою вона нагадувала лимон, звідси і назва. А за офіційною версією, воно походить від французького аналога.

Ф-1 завдяки своїй конструкції знаходиться на озброєнні великої кількості країн і в наші дні. Її взяли в якості прототипу китайські «майстра» і стали випускати свою підробку, що свідчить про її популярність. Зараз Ф-1 випускають і в Ірані, повністю скопіювавши радянський зразок.

Ручна граната Ф-1 осколкового типу використовувалася для підриву техніки, часто її застосовували під час війни 1941-1945 років. Крім цього, її встановлювали як міну-розтяжку. Досить натягнути дріт, щоб обійтися без використання хв.

Свою популярність граната «Лимонка» отримала також і в кіно. Без неї не обходиться жоден військовий фільм. Хоча, часто можна побачити неправильне використання гранати. Зокрема, її носили завжди в сумці, і ніколи ними не обвішувалися, щоб не викликати механізм спрацьовування «Лимонки». До того ж чеку неможливо вирвати зубами, для цього потрібно докласти чималих зусиль.

Широке поширення Ф-1 отримала і в 90-ті роки. Часто разом з автоматом Калашникова вона використовувалася при бандитських розборках. Незважаючи на свою простоту, ручна граната Ф-1 застосовується вже більше 70 років і продовжує залишатися на озброєнні.

1930


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.