Глінтвейн

3 Січ, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Існує безліч міцних напоїв, однак, є особливий вид, який багато хто любить випити після морозу, пригостити друзів, щоб зігрітися та отримати задоволення від смаку. Мова йде, звичайно, про глінтвейн.

Історія появи глінтвейну відправляє нас в Древній Рим. Саме там вперше проводилися досліди по змішуванню різних спецій з червоними винами. Римляни намагалися таким способом поліпшити смакові характеристики вина, надати йому більшої вишуканості. До того ж додавання спецій забезпечувало збереження його корисних властивостей. Підігрівати вино стали вже пізніше-в середні століття в Європі. Для цього використовували вина французьких виноградників. Рецепт знайомого нам глінтвейну був складений в кінці 14-го століття. Його автор запропонував сухе червоне вино додати чорний перець, корицю, цукор, імбир, гвоздику і мускатний горіх. З тих пір це вважається традиційним рецептом глінтвейну.

Назва «глінтвейн» походить від німецького «glühwein», що скорочено від «glühenderwein», і перекладається відповідно як «гаряче вино». Він став невід'ємним традиційним напоєм всіляких європейських ярмарків. Причому, кожна країна має свій особливий рецепт глінтвейну, який з'являється на основі місцевих кулінарних уподобань і традицій.

Щоб приготувати «glühwein» в домашніх умовах, необхідно запам'ятати кілька правил. По-перше, потрібно творчо підійти до процесу приготування, адже це своєрідний невеликий експеримент. Те, що вийде в результаті, буде відбитком і втіленням вашого настрою і фантазії.

Найпопулярніший рецепт глінтвейну досить простий. На одну порцію береться: напівсолодке червоне вино – 200 мл, 1 паличка кориці, 200 г цукрового піску або можна замінити 1 ст. л. меду, пару горошин чорного перцю і трохи гвоздики. До напою може додаватися пару часточок апельсина, яблука або лимона. За бажанням можна додати ягоди малини або чорниці. Спеції рекомендується класти вже в підігріте в каструлі вино. До кипіння доводити не потрібно, достатньо підігріти, а після змішування зі спеціями, залишити на повільному вогні хвилин на п'ять. От і все!

Хороший господар подасть глінтвейн з певними закусками. Найбільше підійдуть імбирне печиво, штрудель, сир або м'ясна нарізка. Напій розливається у скляні келихи. Якщо для приготування глінтвейну у вас не знайдеться червоного вина, то можете спокійно використовувати і біле. У такому разі найкращими закусками стануть морепродукти або ж суші. Тому можете створювати власні шедеври, знаючи основи істинного глінтвейну!

XIV


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.