Гамбургер

3 Січ, 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Гамбургер сьогодні є дуже популярною їжею в усьому світі. Його можна купити в будь-якому ресторані швидкого харчування за доступною ціною. Незважаючи на те, що для жителів Америки він вважається практично національним блюдом, єдиної версії виникнення цієї страви немає.

Історія появи гамбургера досить суперечлива. Поки що вчені не прийшли до однієї думки ні в походженні назви страви і рецепти, ні в тому, хто є його творцем. Деякі кажуть, що спосіб приготування бере свій початок в Німеччині. Саме звідти, а точніше з Гамбурга, німецькі іммігранти привезли даний вид закуски в США. Тільки цей рецепт включає: котлету або просто смажене м'ясо, яку кладуть в середину невеликого хлібці круглої форми, туди ж додають корнішони, і потім все заправляється соусом. У Німеччині таке блюдо відоме як «рундштюк варм» («кругляшка тепла»). Опис гамбурзького сендвіча можна знайти в книзі рецептів Бостонського кулінарного училища, яка була видана в 1844 році. Також відомо, що на Всесвітній виставці, що проходила в Сент-Луїсі, яка проводилася в 1904 році, ці «теплі кругляшки» носили назву «гамбурги», і попит на них був дуже високим. А до середини XX століття вони вже стали відомі як звичні нам «гамбургери», а потім і бургери. Причому, тепер у деяких країнах такою назвою позначають і просто котлету.

Однак, є ще одна версія історії походження гамбургера, до речі, не менш правдоподібна. Згідно якої назва сендвіча з'явилося від іншого Гамбурга (американського Нью-Йорка). У цьому місті в 1885 році брати Чарльз і Френк Менчис на що проходила тоді щорічному ярмарку пропонували особливу страву. Воно було дуже простим: між шматками хліба був покладений шматок яловичини. Саме цю легенду вважають офіційною жителі Нью-Йорка, які беззастережно вірять в те, що їхнє місто є батьківщиною гамбургерів.

Але з такою версією не згодні люди, що проживають в Сеймура (Вісконсін). Їх історія розповідає нам про те, що в 1885 році Чарлі Нагрин, відомий як «Гамбуржец Чарлі», займався продажем прототипів гамбургерів: це були бутерброди, складаються з кусків хліба з розплющеними між ними фрикадельками.

Ще одна історія появи гамбургера оповідає про те, що 4 липня 1891 року вперше придумав покласти розрізану булку котлету якийсь Оскар Билби з Оклахоми. Приготоване саме за його рецептом блюдо нібито і стало називатися гамбургером. Дану версію з задоволенням підтверджують правнуки Билби, і вірять, що їх прадід і був тим, хто придумав гамбургер.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.