DeLorean DMC-12

2 Січ, 2014 - Автор: Андрій Рибін

DeLorean DMC-12 – автомобіль, який ми можемо побачити у відомому кінофільмі «Назад в майбутнє», є одним з найбільш ефектних і незабутніх спортивних авто. Він володіє особливими відмінними рисами у зовнішньому вигляді: це та сама форма автомобіля, і особлива техніка відкриття дверей, при якій машина стає подобою летючого птаха. Навіть вчені, що створили винахід, схоже на машину часу, відбили його зовнішні характеристики на своєму пристрої.

Якщо зараз дизайн цього автомобіля виглядає неймовірно ефектно, то під час випуску автомобіля в світ його сприймали, як щось фантастичне. DeLorean DMC-12 був названий на честь свого творця – інженера Джона Делореана. Цей автомобіль – не перше втілення неймовірних ідей і задумів конструктора. Його ідеї втілювалися компаніями General Motors, Pontiac і Chevrolet. Але оскільки консервативні виробники автомобілів не давали розвернутися фантазіям конструктора, Джон Делореан організував свою фірму «DeLorean Motor Company».

Головною метою Делореана було створення дешевого по вартості авто, яке прослужить тривалий час, що, можна сказати, у нього вийшло. У своєму дітищі — DeLorean DMC-12 – інженер заклав углепласиковый каркас, обклеєний листами нержавіючої сталі, що вплинуло на практичність експлуатації. Дизайн машини придумав інший чоловік – італієць Джорджетто Джуджаро. Завдяки цій роботі Джуджаро став дуже відомим. Завдяки покриттю з нержавіючої сталі DMC-12 був стійкий до іржі, виробник навіть давав гарантію на цілих 25 років, але це відбилося на труднощі фарбування автомобіля. Всі автомобілі DMC були практично однаковими, хоча це не вплинуло на їх популярність серед автолюбителів.

Технологія відкриття дверей вгору в той період вже була не нова, вони з'явилися на Mercedes 300SL, але розробники все ж таки вирішили внести цю фішку в стиль сріблястого DeLorean DMC-12. Низьку посадку автомобіля ефектно підкреслили спортивні колеса великого діаметру.

Спеціально для англійських покупців випускалися авто з праворульным управлінням, однак стандартним було положення керма з лівого боку. DeLorean DMC-12 – задньопривідний автомобіль, з шестициліндровим двигуном потужністю 150 л. с. Максимальна швидкість легендарного авто досягає 177 км/ч, а розгін до сотні кілометрів всього за 10,5 секунд.

Перший DeLorean DMC-12 було створено 3 грудня 1980 року. А починаючи з 1981 року, почалося масове виробництво на заводі в Північній Ірландії. Аж до 1983 року автомобілі справно випускалися і користувалися великим попитом у покупців. Однак настала криза, яка торкнулася і виробництва DeLorean. Джона Делореана заарештували по сфабрикованій справі, звинувативши у розповсюдженні наркотичних засобів. Репутація була порушена, банки відмовлялися видавати компанії кредити. Тому виробництво автомобілів було зупинено.

Але на цьому історія DeLorean DMC-12 не закінчилася, у 2008 році фірма «DMC Texas» відновила виробництво. В даний час в рік виробляють лише 20 нових машин, попутно займаючись реставрацією старих автомобілів.

Крім кінофільму «Назад в майбутнє» DMC-12 можна побачити і в багатьох інших фільмах: «Співак на весіллі», «Поліцейський з Беверлі-Хіллз», «Идиократия» і так далі. Не обійшлися без такої ефектних авто і деякі шоу, ну і, звичайно, комп'ютерні ігри.

1980


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.