Діркопробивач

24 Бер, 2014 - Автор: Андрій Рибін

Механічне пристрій, що здатний пробивати отвори в папері – це і є дирокол. Зазвичай він робить дві круглі дірки, але зустрічаються екземпляри, які вчиняють їх по одній.

Вважається, що дирокол винайшов Фрідріх Зеннеккен – німець з Бонна. Їм першим 14 вересня 1886 року була подана заявка на отримання патенту. Однак житель Кенігсберга (Калінінграда) філософ Іммануїл Кант придумав дирокол набагато раніше. Він використовував його для зшивання документів, які відрізнялися акуратними отворами, що містилися тільки на його паперах. На аркушах, датовані груднем 1799 року, були зроблені перші отвори в 11,6 міліметрів. Ця дата оголошена датою першого користування дироколом, який винайшов Кант.

Але запатентував вперше дирокол інша людина. Отже, все почалося в 1886 році. Непоказний молодий чоловік звернувся в патентне бюро міста Бонна. В його руках була незвичайна папка з зібраними в ній документами та прихованим скріплюючим механізмом. Аркуші паперу були нанизані на сталеві стрижні з товстого дроту.

Фрідріх Зеннеккен – так представився відвідувач. Він показав папку — свій винахід, в якій містилися всі необхідні документи і креслення, і пояснив її суть. Головним у ній було сходження обох кінців дроту в одній точці, в цьому місці і нанизувалася папір, щоб листи можна було вільно перекидати. А для того, щоб арочний механізм з дроту працював безвідмовно, необхідно, щоб відстань між дротами і гвинтовими стрижнями діркопробивача відповідали один одному.

Експерти бюро відразу зацікавились предметом, під назвою дирокол. Винахідник намагався задовольнити їхню цікавість. Основна частина пристрою – це два пуансона-пробійника, мають ріжучі краї. При натисканні на рукоятку, вони пробивають папір. Зробивши свою справу, пуансони і важіль повертаються на місце, в цьому їм допомагає пружина. Все дуже просто, спочатку потрібно зробити дірки, а потім через них пропустити скріплює механізм.

Зеннеккен звернув увагу експертів на те, що в папці знаходиться опис діркопробивача. Уважно переглянувши її вміст, патентознавці залишилися задоволені настільки легкому перекидыванию аркушів. В результаті вони без зволікань зареєстрували обидва ці винаходи.

Діркопробивач в наші дні майже такий же, як і перш. Змінам піддавалися лише його форми та обриси. Відомо також і про існування дироколів з одним ножем, які можуть робити дірки на будь-якій відстані. Є пристрої, здатні пробивати фігурні отвори.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.