Діамант «Надія»

27 Січ., 2014 - Автор: Юлія Ізмайлова

Багатьом шанувальникам фільму «Титанік» цікаво знати, чи було насправді діамантове кольє «Серце океану»? Прототипом цього прикраси був коштовний камінь «Надія» («Хоуп», «Hope Diamond»).

Цей діамант один з найбільш розкішних і дорогих прикрас у світі. Його особливими характеристиками є ограновування у формі «подушки», незвичайний синій колір, розмір 25,6х21,78х12 мм і вага 45,52 карата.

Алмаз «Надія» був здобутий в Індії в копальнях Коллур купцем з Франції Жан-Батистом Таверньє, а після вивезений з країни контрабандою. До цього камінь використовувався в язичницьких ритуалах місцевих дикунів, в обряді жертвоприношення на початку людей, а потім тварин протягом п'яти століть. У XVI столітті його помістили в храмі в голову статуї богині Сіти. До купця алмаз потрапив у трикутному вигляді вагою 150 карат. В Європі його називали проклятим.

Коли майбутній діамант «Надія» потрапив до рук Людовіка XIV, він наказав зробити переогранку і помістити його в золотий кулон, при цьому камінь зменшився на 67,5 карат. При Людовіку XV дорогоцінний камінь знаходився в ордені «Золоте Руно», а пізніше був інкрустований у французьку корону і став називатися «Блакитний алмаз французької корони». Одна з частин, що залишилися після його ограновування, є в Алмазному фонді Росії.

У 1972 алмаз «Надія» зник і з'явився через кілька десятків років. Новим його власником став аристократ з Англії Генрі Філіп Хоуп. Ограновування і вага алмазу до цього моменту знову змінилися, тому його і не відразу впізнали.

З цим каменем пов'язано багато темних історій, і вважається, що діамант приносить горе своїм власникам. Про це свідчить і життя останньої господині алмазу Евелін Уолш Маклін, яка прожила дуже важке життя, з трагедіями та безліччю смертей.

Після її смерті діамант «Надія» на торгах придбав Гарі Вінстон. Він передав його в музей Смітсонівського інституту, розташованого у Вашингтоні, в 1958 році. Там же він знаходиться і зараз.

У 2010 році, до 50-річного ювілею перебування каменя в музеї, його вийняли з оправи і помістили на деякий час в нову, яка була з трьох рядів багетів, що складаються з білих діамантів з огранюванням у формі прямокутника. Потім його повернули стару підвіску, яка складається з шістнадцяти білих діамантів і має історичну цінність.

XVI


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.