Чайник тэцубин

9 Січ, 2014 - Автор: Іван Саторин

Для початку з'ясуємо, що ж таке тэцубин? Так в Японії називають чавунний чайник, у якому заварюють зелений чай. Історія тэцубина налічує вже кілька тисячоліть. З'явився він приблизно в XVI столітті і вже через сто років одержав масове поширення. З часом використання тэцубина стало показником високого достатку.

Від інших чайників він відрізняється тим, що вода в процесі кип'ятіння збагачується залізом, що благотворно позначається на смаку напою. До появи тэцубина японці використовували мідний чайник яккан, однак мідь тільки псувала смакові якості чаю. Вважається, що найкращим сортом для заварювання саме в тэцубине є сэнтя. Це зелений чай, завезений з Китаю до Японії, який згодом полюбився японцям настільки, що зараз цей сорт становить 75% від загального чайного виробництва в країні. Сэнтя містить велику кількість вітамінів і має злегка терпким смаком. Причому в відміну від чаю маття (порошковий зелений чай), смакові якості сэнтя тільки поліпшуються при заварюванні його у чайнику тэцубин.

Правильним вважається нагрівання тэцубина на відкритому вогні. Якщо говорити про зовнішньому вигляді чавунного чайника, то тут не існує ніяких певних стандартів. Тэцубин може бути розрахований всього не пару чашок, але бувають і чайники, якими можна напоїти не один десяток людей. Традиційно його прикрашають рельєфними візерунками. Згодом з'явилася й інша посуд схожа за стилем на цей чайник.

Протягом багатьох років чайник тэцубин не втратив своєї популярності. Його досі використовують японці. А у нас його можна побачити в численних японських ресторанах. Тим більше чай, заварений в тэцубине, набагато довше залишиться гарячим, ніж в будь-якому іншому сучасному чайнику, що, правда, не дуже добре позначається на смакових якостях із-за перенасичення залізом.

Відомо, що тэцубины не можна чистити або застосовувати хімічні засоби. Чим сильніше наліт, що утворився в процесі використання чайника, тим краще він захищений від іржі і корисний для здоров'я.

XVI


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.