Чіпси Pringles

21 Січ., 2014 - Автор: Андрій Рибін

Ох вже ці неймовірно бажані у часи дефіциту і всіма улюблені заповітні баночки з чіпсами Pringles. Сьогодні їх можна купити майже в будь-якому магазині, але раніше це було не так. Оскільки в чіпсах всього лише 40% картоплі, а інша частина припадає на крохмаль і пшеничне борошно, то їх правильніше називати картопляним печивом. Саме завдяки такому складу виробники дуже непогано економили на податках, так як у Великобританії мита на чіпси набагато вище, ніж на продукти-аналоги. Правда, тривало це всього лише до 1994 року, коли закони піддали певних змін.

Історія чіпсів Pringles починається з 1968 року. Їх творцем є хімік Олександр Лієпа. Спочатку вони мали інше найменування «Pringle's Newfangled Potato Chips», є навіть кілька різних версій його походження. Так за однією легендою, чіпси отримали свою назву завдяки телефонним довідником. Саме там працівники фірми виявили вулицю Pringle Drive, яка розташовується в місті Цинциннаті, США, штат Огайо. В честь її і назвали новий продукт. За другою версією чіпси названі ім'ям Марка Прінгл, який запропонував новий метод обробки картоплі в 1937 році.

Крім своїх смакових характеристик картопляні чіпси відрізняються ще і своєрідною упаковкою. Вона була придумана співробітником компанії Фредеріком Бором у 1970 році. Завдяки цій упаковці у вигляді банки було вирішено безліч завдань по просуванню продукту. Тепер чіпси не ламалися, їх було набагато зручніше діставати, а компанія змогла виробляти і продавати їх більше, поміщаючи в одну упаковку меншу кількість, що було дуже вигідно. Разом з упаковкою з'явилася і знайома нам форма самих картопляних пластинок, завдяки якій вони не розлітаються від вітру, якщо їх висипати на скатертину на свіжому повітрі, наприклад, під час пікніка. Кстатит, персонажем, особа якого намальовано на логотипі Pringles, є кухар Джуліус Прінгл.

У 2011 році концерн P G збирався продати Pringles фірмі Diamond Foods Inc. Вартість оцінювалася в 2,35 млрд. доларів. Але угода не була здійснена. А в 2012 році бренд викупила компанія Kellog і стала його новим власником.

1960


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.