Брелок

16 Черв, 2014 - Автор: Марія Саприкіна

Брелоком називають невелика прикраса на ланцюжку, яке має вигляд невеликої підвіски і служить, свого роду, аксесуаром. Найчастіше їх можна бачити на зв'язці ключів, ланцюжках і так далі. Брелоки у школярів – це зазвичай герої з улюблених мультиків, у жінок – дзеркальце або блиск для губ в маленькій упаковці, у чоловіків – емблеми автомобілів, виконані з шкіри.

Назва «брелок» походить від французького «амулет». За даними археологів, історія брелоків почалася в середні століття, тоді кожний заможний громадянин носив на поясі довгий ланцюжок, до якої були підвішені своєрідні брелоки і різні монети. Всі ці прикраси свідчили про його високий статус і становище в суспільстві.

Пізніше, монети з індивідуальними гербами, емблемами і девізами стали свого роду паспортами. Дивлячись на них, можна було дізнатися про належність до певної купецької гільдії або лицарського ордену. Цікавим є той факт, що брелоки на ланцюжках були модним аксесуаром як у чоловіків, так і у жінок.

З плином часу мода на даний аксесуар пройшла. У XVIII столітті брелоки носили тільки чоловіки, причому підвішувалися вони ланцюжка від годинника. Різноманітні обробки і хитромудрі форми вражали погляд. Весь арсенал засобів (золото, дорогоцінні камені, срібло, слонова кістка, шкіра) використовувався майстрами, щоб гідно виконати декор брелока якоїсь знатної особи. Про готовому виробі можна було говорити, як про твір мистецтва. Аристократи дотримувалися особливої правила носіння брелоків, а також їх поєднання.

Історія брелоків не стояла на місці, і з часом брелоки втратили роль прикрас. Як оригінальну підвіску, виключно тільки для ключів, їх стали використовувати в XX столітті. Брелок як і раніше користується популярністю серед дизайнерів. Непоганими подарунками для рідних і друзів вважаються брелоки-сувеніри або брелоки-амулети. Дизайнери постаралися і поєднали їх з речами більш функціональними, такими як відкривачка, рулетка, свисток, ліхтарик. Брелоки XXI століття – це гарні прикраси для мобільних пристроїв, а ще вони можуть бути флеш-накопичувачами. До речі, незважаючи на те, що в народі вже прижилася назва «брелоки», все ж таки правильно писати та вимовляти «брелоки».

VI — X століття


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.