Бінокль

25 Бер, 2014 - Автор: Іван Саторин

Історія створення бінокля налічує вже кілька століть. Назва приладу «бінокль» з латинської мови означає «два ока» (bi oculus). У XVII столітті з'явилися перші оптичні прилади – підзорні труби, завдяки яким стало можливим спостерігати за предметами на віддаленій відстані. Одним оком було не дуже комфортно дивитися за ситуацією. Але так уже повелося, що завжди знайдеться охочий для вирішення тієї чи іншої проблеми, якщо така існує.

Італієць Галілео Галілей став саме тією людиною, котра в 1609 році винайшов оптичний прилад з двома лінзами (розсіювальної і збиральної), поклавши тим самим початок історії біноклів. Перший створений ним бінокль володів невеликим збільшенням, наші сучасники користуються такими в театрах (театральний бінокль). Наступні досліди, продовжені в 1610 році, дали можливість вченому створити більш потужні оптичні прилади, здатні збільшити об'єкт в 20, 30 і більше разів. В даних приладах є дві лінзи, одна з яких здатна збирати промені світла, формуючи зображення (об'єктив), інша ж їх розсіює (окуляр).

Бінокль, створений Галілеєм, був простий і давав достатньо чітке зображення, але як вимірювальний прилад, застосовуватися він не міг. Щоб якість зображення більш високим, винахід Галілея необхідно було удосконалити. Розробки Кеплера (призма, створена ним в 1611 році) нагодилися вчасно. Користуючись призменным біноклем, вже можна було виміряти відстань, також у нього збільшився кут огляду.

Призмова оптика, винайдена Кеплером, стала початком історії створення сучасного бінокля. Однак новий тип пристрою мав деякий недолік: зображення подавалося в перевернутому вигляді. Вченими-оптиками з Франції, Німеччини, Росії (незалежно один від одного) була зроблена спроба використовувати більш складну систему призм, що дало позитивні результати – вдалося повернути прямий вид картинці. На призменную систему отримав патент італієць Ігнаціо Порро в 1854 році. У XIX столітті (60-ті роки) в Парижі він спільно з Хоффманом займався створенням монокулярів, призмова система яких повністю відповідає тій, яку зараз мають сучасні моделі біноклів. Перші біноклі, розроблені вченим Ернстом Аббе і засновником фабрики оптичних систем, інженером Карлом Цейсом, надійшли в продаж в 1894 році. Вони мали привабливий дизайн і давали досить різке зображення.

Всі біноклі поділяються на два види: класичні та компактні. Залежно від способу фокусування, біноклі бувають двох типів: з центральним фокусуванням, де для налаштування фокусу є один центральний гвинт, і з роздільної, де регулювання фокуса (різкості) виробляють окремо на кожному окулярі. У різних видів біноклів є особливі технічні параметри, що визначають їх застосування і спеціалізацію (театральний, військовий, астрономічний і т. д.).

XVII


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.