Англійська булавка

26 Січ., 2014 - Автор: Яна Шелякіна

Ми вже не пам'ятаємо, хто і коли придумав таку необхідну деталь для скріплення тканини як шпилька. З часів появи на її основі створювалися різні прикраси, які згодом назвали брошками. Однак, найбільш популярною і зручною вважається багатофункціональна англійська булавка.

Історія винаходу пов'язана з інженером Уолтером Хантом. Саме він у 1849 році придумав цей елемент. До речі, він же винайшов голку для швейних машин з вушком на вістрі. Будучи американцем за походженням, Уолтер запатентував усі свої винаходи. Хоча в ті часи це не було ще так популярно і серйозно, тому кожен міг скористатися задумами Ханта в своїх інтересах.

Але Уолтеру пощастило, ніхто не зважився вкрасти в нього ідеї. Зате йому вдалося продати свої авторські права в рахунок свого боргу. Покупцем був підприємець з Англії Чарльз Роулі, який займався фурнітурою для вікон. Однак, в шпильці Ханта він зміг побачити перспективна справа, а також майбутню затребуваність даного продукту. Та й вартість свого винаходу творець призначив дуже низьку – всього лише 15$, сума його заборгованості. З цього часу про Ханта не згадували, і з'явилося вже знайому нам назву «англійська шпилька».

Шпилька швидко здобула популярність. Її також стали називати «safety pin — безпечна. Вона вигравала кілька позицій у своїх конкурентів-аналогів: була набагато зручніше у використанні, оскільки звичайні голки з наконечниками могли вискочити з тканини, а коштувала дешевше. Масове поширення англійська булавка отримала завдяки кравцем, які тепер повсюдно застосовували її в роботі, як при скріпленні тканин, так і для затягання гумок і різних шнурків, а також інших операцій.

Зручність і надійність цього винаходу змогли по достоїнству оцінити матусі, які при сповиванні дітей скріплювали підгузники саме англійською шпилькою, анітрохи не переживаючи, що вона може вколоти малюка.

Другий етап розвитку настав, коли музиканти почали використовувати цей предмет для своєї екіпіровки. Наприклад, група Sex Pistols була однією з перших, хто скріплював шпильками куртки і рвані джинси, виходячи в цьому на публіку. А за ними вже підтягнулися різні молодіжні рухи. Своїм обов'язковим елементом одягу булавки зробили панки і металісти.

Англійські шпильки застосовувалися навіть у спорті. Вони були своєрідною паличкою-виручалочкою в боротьбі з судомами в м'язах у плавців. При запливі у відкритому морі вони неодмінно прикріплювали шпильку до плавок. А в період дефіциту в Радянському Союзі англійські шпильки поряд з канцелярськими скріпками застосовували для створення різних ланцюжків.

Загалом, за історію свого існування англійська булавка зарекомендувала себе як незамінний помічник, який має величезну кількість різних застосувань, і по праву заслужила таку популярність у світі.

XIX


Шпори для підготовки до іспитів, реферати, курсові, електронні книжки та інше. Будь-який охочий може спробувати свої сили на нашому ресурсі, ви не зустрінете ні бар'єрів, ні обмежень, адже кожен може бути як замовником і виконавцем, адже будучи професіоналом в одній сфері, можна не впоратися в інший.